top
logo

Menu użytkownika


Spotkanie w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 12. Luty 2016 12:46

 

 

 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

 

 

 

W dniu 11 lutego 2016 r.  klasa V wraz z wychowawczynią wzięła udział w imprezie bibliotecznej pod hasłem ?Książki kilku pokoleń?, przygotowanej przez panią Joannę Długosz ? bibliotekarkę filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej. W spotkaniu uczestniczyły również dwie panie, reprezentujące pokolenie czytelnicze naszych dziadków ? Maria Sosik i Emilia Puzio.

Panie w bardzo ciekawy sposób opowiedziały dzieciom, jakie książki zapamiętały ze swojego dzieciństwa, jak trudno było je zdobyć, jak wyglądała pierwsza biblioteka w Niezabitowie i gdzie się mieściła. Następnie swoimi zainteresowaniami czytelniczymi okresu szkolnego podzieliły się pani bibliotekarka i wychowawczyni. Uczniowie również opowiedzieli o tym, co czytają oraz jakie książki zapamiętali z wczesnego dzieciństwa.
Po tej ciekawej pogawędce i wymianie doświadczeń nadszedł czas na konkursy i zagadki, w których udział wzięli również zaproszeni goście. Okazało się, że niektóre zadania sprawiły trudność nawet dorosłym, ale wspólnymi siłami udało się je rozwiązać. Nie zabrakło przy tym dreszczyku emocji i rywalizacji, gdyż każdy chciał jak najlepiej wykonać zadania.

Spotkanie było dla gości okazją do wspomnień i wzruszeń oraz powrotem do lat dzieciństwa, a dla nas okazją do poznania życia naszych rówieśników w czasach powojennych.
Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że książki od zawsze spełniały ważną rolę w życiu człowieka. Nie tylko wzbogacają wiedzę, ale również kształtują postawy, ukazują wzorce, wzruszają i bawią.

ZDJĘCIA tutaj

/Monika Konarska/

Zmieniony: Czwartek, 10. Marzec 2016 15:48
 

Imieniny

Dziś święto:- Rafala Marcina
Jutro: Darii Wilhelminy Składamy im najlepsze życzenia imieninowe.

bottom
top

Pracownicy szkoły

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

Przydatne linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj150
mod_vvisit_counterWczoraj179
mod_vvisit_counterW tym tygodnu1294
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4032
mod_vvisit_counterWszystkich358863

bottom