top
logo

Menu użytkownika


Wolność kocham i rozumiem PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 14. Listopad 2018 17:19

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

– OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

10 listopada 2018 r. w Klubie Kultury (remiza OSP) w Niezabitowie świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.To ważne dla każdego Polaka wydarzenie zgromadziło całą szkolną społeczność, przedstawicieli władz wiejskich, rodziców, Stowarzyszenie „Zielone Sioło” i mieszkańców okolicznych wiosek.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Ireneusz Radomski powitał zgromadzonych gości i w krótkim przemówieniu wprowadził w tematykę spotkania. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, którego hasłem przewodnim były słowa piosenki „Chłopców z Placu Broni” – „Wolność kocham i rozumiem”. Przywołali tragiczną historię naszego kraju, wydarzenia i sylwetki ludzi, którzy na drodze do wolności odegrali niebagatelną rolę. Klimat walki o wolność i radości z wyzwolenia podtrzymywały pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów naszej szkoły oraz zgromadzoną publiczność. Aby w śpiewanie mogli włączyć się wszyscy,  widzowie otrzymali śpiewniki z tekstami śpiewanych utworów.

Klasa VIII podzieliła się swoimi refleksjami na temat rozumienia wolności przez współczesne pokolenie. Stwierdzili, że nadal trzeba stać na jej straży i pamiętać, że „nie jest dana raz na zawsze”. Wyrazili również wdzięczność z faktu możliwości życia w wolnym kraju.

Następnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego„POLSKA – MOJA OJCZYZNA”, przeprowadzonego w naszej szkole. Prace uczestników można było podziwiać na tablicach wystawowych, a najlepsi otrzymali nagrody z rąk organizatorki – Pani Eweliny Borowskiej – Tarczyńskiej

Kontynuacją części artystycznej był koncert pieśni patriotycznych przygotowanych przez Stowarzyszenie „Zielone Sioło”.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wniesienie wspaniałego tortu i odśpiewanie przez wszystkich uczestników spotkania „Roty”.

Po zakończeniu części oficjalnej rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a wszyscy mieli możliwość skosztowania pysznego tortu.

Montaż słowny przygotowała Pani Monika Konarska, oprawę plastyczną Pani Ewelina Borowska – Tarczyńska, akompaniowała „orkiestra okazjonalna” w składzie: Sławomir Sudy, Natalia Błaszczak, Karolina Pomorska, Dariusz Gołofit, Piotr Wójcik,.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Borowskiej i Radzie Rodziców, członkiniom Stowarzyszenia „Zielone Sioło”, Klubowi Kultury i OSP w Niezabitowie, nauczycielom i uczniom za pomoc w organizacji uroczystości oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

100 lat niepodległości_fotorelacja

 

Zmieniony: Czwartek, 20. Grudzień 2018 11:24
 

Imieniny

Dziś święto:- Barbary Krystiana
Jutro: Saby Kryspina Składamy im najlepsze życzenia imieninowe.

bottom
top

Pracownicy szkoły

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 

Przydatne linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj165
mod_vvisit_counterWczoraj166
mod_vvisit_counterW tym tygodnu1193
mod_vvisit_counterW tym miesiącu729
mod_vvisit_counterWszystkich366072

bottom