top
logo

Ulti Clocks content

Pomocne

Menu użytkownika

Zaloguj się
Start Aktualności Stulecie Szkoły - notatka
Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs

Nowy Statut Szkoły część I

Nowy Statut Szkoły część II

Program Profilaktyczno-wychowawczy 2019_2021

 

PROCEDURY COVID

PEDAGOG SZKOLNA - INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

PSYCHOLOG SZKOLNA - INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

DORADZTWO ZAWODOWE

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli

TERMINY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 

Koncepcja pracy Szkoły

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej


NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA - PODPISANA


 

BAL ABSOLWENTÓW

STULECIE SZKOŁY

 

PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 16. Czerwiec 2015 12:14

Stulecie Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Niezabitowie

14 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 100-ej rocznicy powstania placówki.

W wydarzeniu tym uczestniczyło wielu znakomitych gości: Starosta opolski Pan Zenon Rodzik,  Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak, Wicekurator Oświaty w Lublinie Pani Anna Szczepińska,  Proboszcz Parafii Wąwolnica Ksiądz Kanonik Jerzy Ważny, zastępca Burmistrza Pani Krystyna Sołdek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła, Prezes BS w Poniatowej Pani Maryla Kania, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkola z Gminy Poniatowa, sołtysi, radni, absolwenci, byli i obecni pracownicy Szkoły, mieszkańcy wsi, rodzice i uczniowie.

 

STULECIE SZKOŁY - FOTORELACJA


 

Uroczystości poprzedził  przemarsz  przez wieś z miejsca, w którym w 1915 roku mieścił się pierwszy budynek szkoły. Pochód prowadziły dwa poczty sztandarowe: jeden wystawiony przez Szkołę, drugi przez Koło Oficerów Rezerwy im. Żołnierzy Wyklętych z Wąwolnicy.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w miejscowej Kaplicy, której przewodniczył ksiądz kanonik Jerzy Ważny a oprawę Mszy przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Następnie wszyscy udali się na teren szkoły, gdzie zostali powitani przez dyrektora szkoły Pana Ireneusza Radomskiego. Znamienici goście: Pan Burmistrz, Pani Wicekurator,  Pan Starosta oraz dyrektorzy sąsiednich  szkół i przedszkola, odczytali okolicznościowe listy gratulacyjne i złożyli serdeczne życzenia z okazji doniosłego jubileuszu.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zaprezentowali część artystyczną przygotowaną w oparciu o historię Szkoły oraz utwory Ewy Szelburg ? Zarembiny.  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również członkinie Stowarzyszenia Zielone Sioło działającego na terenie wsi Niezabitów.

Na koniec, Rodzice przekazali szacownej Jubilatce okazały tort urodzinowy i zaprosili wszystkich do jego degustacji.

W dalszej części wszyscy mogli uczestniczyć w festynie przygotowanym przez Radę Rodziców i pracowników Szkoły. Wspólna zabawa oraz  spotkania pełne wspomnień i  wzruszeń trwały do godzin wieczornych.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbyła się nasza uroczystość: Radzie Rodziców i rodzicom naszych uczniów, nauczycielom i pracownikom obsługi, Burmistrzowi Poniatowej i wydziałowi promocji UM w Poniatowej, Pani Prezes i Zarządowi BS w Poniatowej, Członkiniom Stowarzyszenia "Zielone Sioło" z Niezabitowa, OSP w Niezabitowie i Kraczewicach, Księdzu Kanonikowi J. Ważnemu, Wójtowi i pracownikom UG w Wąwolnicy, wszystkim darczyńcom i życzliwym nam osobom, którzy udzieli nam wsparcia.

Dyr. Szkoły

Ireneusz Radomski

 

Zmieniony: Niedziela, 03. Styczeń 2016 20:15
 

Imieniny

Dziś święto:- Rafala Marcina
Jutro: Darii Wilhelminy Składamy im najlepsze życzenia imieninowe.

bottom
top

Pracownicy szkoły

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Przydatne linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj152
mod_vvisit_counterWczoraj179
mod_vvisit_counterW tym tygodnu1296
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4034
mod_vvisit_counterWszystkich358865

bottom